Конспект комплексного заняття з розвитку мовлення та малювання у другій молодшій групі «Доріжка для машини. Конспект заняття з малювання в першій молодшій групі «Колеса для машини Малювання машина в ясельної групи

Головна / акумулятор

1. Містки через річку

Мета. Виховувати у дітей чуйність, викликати у них бажання допомогти білченяти перейти через річку. Вчити, звертаючи увагу на правильну постановку кисті, вміння користуватися фарбою, малювати місток через річку, вправляючи в проведенні прямих, горизонтальних ліній.

Матеріал. довга вузька смуга паперу блакитного кольору, фарба гуаш, ілюстрації художника Ю. Васнецова до потешке «Скок-підскоки». Силуети бельчат на кожного вихованця.

Хід заняття. Вихователь пропонує дітям розглянути ілюстрації художника Ю. Васнецова до потешке «Скок-підскоки». Звертається увага на яскравість кольорового рішення, що досягається зображенням фону за допомогою яскраво-жовтого кольору. Вихователь звертає увагу дітей: в цей жаркий день у бельчат радісний настрій, вони весело крокують по містку, який сколотив з березових полін старший білченя.

Завдання. Діти самостійно розглядають ілюстрації. Займають свої робочі місця, на яких заздалегідь розташовані блакитна смужка паперу (річка), горіхи.

Вихователь звертає увагу дітей на складність становища, в якому опинилися білочки, - горіхи розкладені на протилежному березі. Глибока річка заважає їм дістатися до смачної їжі, і вони просять дітей допомогти їм перебратися на протилежний берег.

Як допомогти білченяти перебратися на протилежний бік річки? На це питання діти відповідь повинні дати самі діти, тобто слід перекинути через річку місток. Бажано, щоб вони використовували не тільки побачене на ілюстрації Ю. Васнецова, а й запропонували нове в спорудженні конструкції.

Кілька прийомів малювання моста показує вихователь.

Спостерігаючи за роботою дітей, вихователь, посилаючись на прохання бельчат, просить спорудити мости ширше. Після закінчення будівництва діти переводять своїх бельчат на інший берег, пригощають їх горіхами, грають з ними.

2. Дорога для машини

Мета. Продовжувати вчити при зафарбовуванні олівцем накладати штрихи з однаковим натисків в одному напрямку.

Матеріал. Аркуші паперу із зображенням контуру дороги, маленькі іграшкові автомобілі, олівці, іграшка-міліціонер.

Хід заняття. Створення ігрової мотивації. Вихователь показує дітям маленькі автомобілі і каже: «На цих автомобілях повинні були відвезти подарунки іграшок. Але не змогли зробити, тому що всі дороги замело снігом, і машини не можуть проїхати ».

Вихователь запитує, чи не погодяться діти допомогти розчистити дорогу від снігу і відвезти подарунки за призначенням. Отримавши ствердну відповідь, вона каже: «Візьмемо аркуш паперу, заштріхуем дорогу коричневим і чорним кольором. Але автомобілі зможуть відправитися в дорогу лише після того, як мільйонер (іграшка) перевірить, наскільки добре розчищені дороги ».

Вихователь на укрупненому зразку показує, як Штрихована дорогу: часті смуги в одному напрямку, з однаковою силою натиску на олівець.

Вихователь за допомогою ляльки-міліціонера розглядає роботи: одним вказує недоліки, інших підбадьорює, хвалить, спонукає виконати завдання якомога краще; пояснює, що в тих місцях, де зберігся лід (проглядається папір), машина явно не пройде.

По закінченню штрихування вихователь видає кожному машину. Тепер уже можна виконувати завдання.

Програмне зміст:

завдання:

1. Вчити дітей малювати горизонтальні лінії широкі і вузькі;

2. Розвивати у дітей сюжетно-ігровий задум на основі вражень про навколишній;

3. Розвивати дрібну моторику рук.

Інтеграція освітніх областей:

1. пізнання:

  • Дати дітям знання про те, що машини їздять по дорозі, залишають слід;
  • Продовжувати знайомити дітей з властивостями сухої манної крупи.

2. комунікація:

  • Сприяти розвитку мовлення як засіб спілкування;
  • Продовжувати вчити дітей вступати в діалог з педагогом та іншими дітьми.

3. Художня творчість:

  • Закріпити навички малювання широких (вузьких) ліній.

4. соціалізація:

  • Розвивати сюжетно ігровий задум на основі вражень про навколишній,
  • Розвивати дрібну моторику рук,
  • Виховувати інтерес до пізнання навколишнього через малювання.

5. праця:

  • Продовжувати вчити дітей допомагати дорослим в роздачі матеріалів для роботи, прибирання робочого місця.

6. Читання художньої літератури:

  • Читання вірша О. Корнєєвої «Вантажівка»;
  • Читання вірша «Машина».

7. Фізична культура:физкультминутка

8. здоров'я:

  • Стежити за правильною поставою дітей при роботі за столом.

9. музика: аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо» зі слів С. Михалкова.

Матеріал й устаткування: вантажна машина іграшка, підноси-столи, манна крупа.

Попередня робота: спостереження на прогулянці за проїжджаючими машинами, слідами від коліс на дорогах. Ігри з машинами, катання ляльок.

Діти сидять на килимі. До групи в'їжджає машина «Бі-бі-бі». Їздить по групі і залишає слід.

(Вихователь читає вірш О. Корнєєвої «Вантажівка»)

Вантажівка везе пісок

За шосе, через лісок.

Він на будівництво під'їжджає

І пісочок вивантажує.

В: Скажіть, будь ласка, хлопці, де машини їздять?

Д: По дорозі

В: Правильно, хлопці. Ви дуже уважні. Машини їдуть по дорозі.

Скажіть, будь ласка, хлопці. Люди ходять по дорозі ногами, а машина ...?

Д: На колесах

В: Розумниці, хлопці. Правильно. Машина йде по дорозі колесами.

Скажіть, будь ласка, хлопці, що машина залишає після себе на дорозі?

(Діти звертають увагу на слід від коліс які залишила машина.)

Д: Сліди, відбитки.

В: Розумниці. Ви маєте рацію. Проїжджаючи по дорозі, машина залишає за собою слід.

Спробуємо, хлопці перетвориться в машини, і проїхати по дорозі.

(Педагог і діти роблять пальчиковую гімнастику)

«Їхали»

(Діти по черзі загинають пальці)

Ми з першим пальцем-малятко

У трамвайний парк підемо пішки.

З іншим - поїдемо ми в трамваї,

Тихенько пісні наспівуючи.

З третім сядемо ми в таксі,

Попросимо в порт нас відвезти!

З четвертим пальчиком в ракеті

Ми полетимо до іншої планети.

Садісь- ка, п'ятий в літак,

З тобою вирушимо в політ.

(Права рука зображує літак. Великий палець і мізинець відстовбурчені - це крила)

В: Добре помандрували! Щоб наше подорож не закінчувалося, було цікавим, запам'ятовуючим, намалюємо дорогу самі.

(Педагог показує способи малювання широких і вузьких ліній)

Дороги ми будемо малювати на манній крупі. Це буде поле. Широку дорогу, по якій будуть їздити машини, будемо малювати ребром великого пальця.

Вузьку тропіночкі, для діточок, будемо малювати мізинцем.

Зараз, хлопці, ви будете малювати дороги.

(Діти малюють, педагог допомагає, нужденним, розмовляє «Як малює дорогу?», «Для кого малює дорогу?», «Яка дорога по ширині?»).

В: Добре справилися з роботою. У нас з вами вийшла довга дорога. Подорож наше буде цікавим і запам'ятовуючим.

Подивіться, хлопці, дорога у нас вже є. А на чому ми з вами поїдемо в подорож?

Д: на машині

В: Намалюємо машину?

(Діти сідають за столи, педагог, і старші діти малюють машину, педагог читає вірш)

Швидко, швидко заєць мчить

На машині легковий.

Їздив в гості він до ведмедя,

А тепер поспішає додому.

В: Тепер у нас з вами для подорожі є все, і машина, і дорога. Відправимося в подорож цікаве і запам'ятовує.

(Діти стають в коло, виконують фізкультхвилинки)

«Їдемо, їдемо, їдемо»

Завели машину - ш-ш-ш

(Обертання руками перед грудьми)

Накачали шину - ш-ш-ш

(Нахили вперед)

Посміхнулися скоріше,

І поїхали скоріше

(Обертання уявного керма)

Йшла по вулиці машина,

Йшла машина без бензину,

Йшла машина без водія,

Без сигналу світлофора,

Йшла, сама, куди не знаючи,

Йшла машина заводна.

(Обертання уявного керма. Ходьба по залу під пісню «Ми їдемо, їдемо, їдемо» слова С. Михалкова).

Конспект НСД в першій молодшій групі по темі " Вантажний автомобіль»


опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей раннього віку (2-3 років) по темі «Вантажний автомобіль». Даний матеріал буде корисний для вихователів груп молодшого віку. Цей конспект спрямований на ознайомлення дітей з даними транспортним засобом. А також розвитку навичок безпечної поведінки на дорозі.

Конспект НСД в 1 молодшій групі на тему «Вантажний автомобіль»

Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Безпека», «Пізнання», «Соціалізація».
мета: Продовжити формувати уявлення про ППД і навколишній світ.
завдання:
Освітні: ознайомити дітей з транспортним засобом «Вантажний автомобіль», дати знання дітям про професії «Водій», Закріпити знання дітей про частини автомобіля.
Розвиваючі: Розвивати мова, увагу, спостережливість, вміння реагувати на сигнал.
Виховні: Виховувати допитливість
Попередня робота: бесід з дітьми про видах транспорту, розгляд ілюстрацій.
Демонстраційний матеріал: вантажна машина, макет світлофора, макет «зебри», розрізні картинки автомобіля, кольорові кола за кількістю дітей. вихователь: Хлопці, послухайте загадку
Це що за богатир
Уздовж дороги підняв пил?
По асфальту навпростець
Їде з вантажем ...
(Вантажівка)
Правильно, це вантажівка.
(Лунає звук автомобіля «БІ-БІ-БІ»)
вихователь: Що це за звук?
Діти: машини сигналить.
Вихователь відкриває двері і ввозить вантажівка.
У цей час грає аудіозапис пісеньки про машину.
вихователь: Хлопці, а як називається ця машина?
Діти: Вантажна.
вихователь: А що робить вантажна машина?
Діти: перевозять вантажі.
Розгляд вантажного автомобіля.
вихователь: Хлопці, а хто керує машиною:

Діти: водій, шофер.
вихователь: А де сидить водій?
Діти: Кабіна.
Вихователь: А де вантажна машина перевозить вантажі?
Діти: Кузов.
вихователь: Хлопці, подивіться, кузов великий, і в нього може поміститися багато вантажу. Як називається частина машини, де перевозять вантажі? А який він?
Відповіді дітей.
вихователь: Хлопці, а без чого машина не зможе їздити?
Діти: без коліс.
вихователь: Молодці, хлопці. Хлопці, а якої форми колеса у машини? (Вихователь прокатує автомобіль, звертаючи увагу, що колеса круглі і можуть котитися.
Діти: Круглі.
вихователь: Який колір у наших коліс?
Діти: Чорні.
вихователь: А де їздять машини
Діти: По дорозі.
вихователь: А де ходять пішоходи?
Діти: За пішохідній доріжці.
Вихователь викладає перед дітьми макет «Зебри». Давайте ми вирушимо на прогулянку. Як ми будемо переходити дорогу.
Діти: За пішохідній доріжці.
Вихователь разом з дітьми підходять до пішохідної доріжки. Біля неї стоїть макет світлофора
вихователь: Хлопці, а що це таке?
Діти: Світлофор.
Воспітаель: Правильно, це світлофор. Він головний помічник на дорозі. Подивіться, який у світлофора «око» на нас дивиться?
Діти: Червоний
вихователь: Що це означає?
Діти: Не можна переходити. Потрібно стояти.
вихователь: ось і загорівся наш світ. Який?
Діти: Зелений.
Вихователь: Хлопці, подивіться, куди ми з вами прийшли? (Стоять вантажівки)
Діти: Гараж.
вихователь: Ми з вами зараз пограємо в гру, яка називається «Знайди свій гараж.
Ми будемо їздити по колу. А коли я скажу «Машини в гараж
Вам потрібно буде знайти місце для своєї машини. (Вихователь розкладає кола за кількістю дітей «Гаражі»).
Вихователь читає текст і разом з дітьми ходять по колу.
Вантажівка, серйозний малий!
Важливіші він мабуть!
Чим машина легкова, навіть найбільша.
Вантажі возить вантажівка.
Він лінуватися не звик.
Занур, везе, гуде.
«Геть, з дороги, відійди.
А. Васіна
вихователь: Машини в гараж!
Діти за сигналом вихователя «знаходять» своє місце.
Вихователь: молодці, все впоралися із завданням.
(За бажанням дітей гра може повторитися)
вихователь: Хлопці, а я вам пропоную пограти в гру «Збери автомобіль».
Діти з вихователями підходять до столу, де лежать деталі машини
(Кузов, кабіна, колеса)
Діти збирають автомобілі, а вихователь стежить і допомагає.
вихователь: Молодці хлопці. Ми всі автомобілі зібрали. І нашому грузовичку пора повертатися в свій гараж.
Діти прощаються з машиною. Вихователь ставить машину в гараж.

Підготувала: вихователь Канічева Ніна Миколаївна

Середня група

НСД «Малювання»

«Дорога для машин»

мета: Вчити дітей малювати дорогу для машин.

завдання:

- освітня - продовжити вчити акуратно зафарбовувати поверхню малюнка фарбами; спонукати до доповнення готового малюнка різними деталями(Будинки, квіти, чагарники, дерева, фонтани і. Т. Д.)

- розвиваюча - розвивати емоційну чуйність і різноманітність переживань дітей; цікавість при зустрічі з об'єктами, здивування, співпереживання, співчуття.

- виховує - виховувати доброзичливість в спілкуванні один з одним, почуття колективізму. Виховувати посидючість і увагу дітей на заняттях.

Попередня робота: знайомство зі світлофором, його функціями, роботою.

п.О.: «Художньо - естетичний розвиток»

в.о.: «Мовний розвиток», «Фізичний розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток»

Види діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька, рухова, сприйняття художньої літератури та фольклору.

устаткування: альбомні листи, фарби, пензлики, непроливайки, серветки, макет світлофора, іграшкові керма.

хід НСД

I . Організаційний момент.

вихователь : Хлопці, давайте подивимося в вікно. Скажіть мені, яка погода за вікном?(Відповіді дітей) .

вихователь : Так хлопці, погода на вулиці сніжна. Йде сніг, холодно, хмарно. Подивіться, а що робить двірник?

діти : розчищають доріжки від снігу.

вихователь : Правильно хлопці! А навіщо він це робить?(Відповіді дітей)

вихователь : Якщо на доріжках буде багато снігу, То він буде ходити дуже важко. А що ж у нас відбувається надорогах міста? Вчора йшов сильний сніг і завалив вседороги заметами, і машини грузнуть в снігу, колеса крутяться на одному місці,машини не їдуть. треба розчиститидорогу, щоб машини могли поїхати далі. є спеціальнамашина, щоб прибирати сніг. Вона так і називається-снігоприбиральна. Тільки ось у чому біда вона зламалася. Що ж нам робити? Адже якщо ми не допоможемо розчиститидороги міста від снігу, Весь транспорт зупиниться і не зможе продовжити рух.

діти : Потрібно допомогти розчистити сніг.

вихователь : Давайте допоможемо, і порозчищаємо дороги від снігу! А в цьому важкому справі нам допоможе наш друг Светофорік!(Вихователь звертає увагу дітей на макет світлофора) .

II . Основна частина.

показ способу малювання.

Вихователь на укріпленому на мольберті зразку показує дітям, як фарбами потрібно зафарбовувати смугидороги в одному напрямку, З однаковою силою натиску на кисть, не виходити за контуридороги.

Після того, як діти закінчатьмалювати, Светофорік пропонує перевірити безпекудоріг.

вихователь : Хлопці, швидше за стаєте в коло, давайте перевіримо, чи добре ми розчистилидороги від снігу, чи ні.(Вихователь роздає всім дітям по іграшковому керма) .

Физкультминутка «Машини міста» .

На вулиці нашої машини, машини, «Кермо» )

машини малятка, машини великі, (Прісажіваются- показують якісь маленькі, встают- показують великі)

Поспішають вантажні, фирчат легкові,(Тупають)

Поспішають, мчать, наче живі.(Діти рухаються по колу тримаючи «Кермо» )

Гей, машини, повний хід (Стоять, руки на поясі, виконують присіданні

Я- приблизний пішохід!

Поспішати не люблю!

вам дорогу поступлюся(Загрожують пальчиком).

вихователь : Молодці хлопці! Сідайте за свої стільчики. Розкажіть, ви добре розчистилидороги міста від снігу?

діти : Так.

Потім вихователь пропонує дітям пофантазувати, запитавши, що може перебувати уздовждоріг. відповіді дітей різноманітні : Будинки, квіти, чагарники, дерева, фонтани і. т. д. потім вихователь пропонує дітямнамалювати то, що вони представили. У цей час вихователь звертається до макету світлофора, і від його імені підказує дітям, робить поправки, зауваження, хвалить дітей, тим самим спонукаючи дітеймалювати якнайкраще і яскравіше.

III . Заключна частина.

вихователь : Хлопці! Які ви молодці! Які гарні малюнки у вас вийшли! Нам з Светофоріком дуже подобається. Зараз ми з вами зробимо виставку ваших робіт, щоб Светофорік міг розповідати іншим діткам, яку важливу справу ви сьогодні зробили!

Вихователь підводить підсумок заняття, грунтуючись на враження дітей.

© 2021 bugulma-lada.ru - Портал для власників автомобілів